www.greckokat-sabinov.sk
Dátum – čas

Liturg. čítania na každý deň
Filiálka Šar. Michaľany
Skupiny článkov
TV LOGOS – naživo
Kníhkupectvo ZACHEJ
Panoráma chrámu

Oznamy

OZNAMY:

Na sviatok sv. ap. Jakuba, piatok 23.10.2020, pozývame duchovenstvo a veriacich celej
Gréckokatolíckej metropolie na Slovensku k spoločnému dňu modlitieb a pôstu, kedy sa
všetci duchovne zjednotíme v úmysle skorého odvrátenia pandémie. Formu modlitby a
pôstu ponechávame na osobné zváženie.


Nakoľko sa bohoslužby aktuálne konajú s minimálnou účasťou veriacich, prosíme veriacich o priebežnú finančnú podporu formou príspevku (ofery) do pokladničky v chráme alebo na bankový účet farnosti, ktorého číslo nájdete vo vitríne na chráme a taktiež v chráme na nástenke. Vopred úprimne ďakujeme a vyslovujeme Pán Boh zaplať.

OZNAMY:

– prosím rodičov deti 3. ročníka, ktorí sa budú v tomto roku pripravovať na 1. sv. spoveď, aby ste svoje deti zapísali v sakristii najneskôr dnes po sv. liturgii aj s tel. kontaktom. V piatok po sv. liturgii bude v chráme úvodné stretnutie prvoprijímajúcich, prosím, aby prišiel aj aspoň jeden z rodičov.


– prosím tých, ktorí v budúcom roku chcú odoberať časopisy Slovo alebo Misionár, alebo si chcú objednať kalendáre na rok 2021 z týchto časopisov, aby sa prišli nahlásiť do sakristie do konca októbra.

Cena predplatného za časopis Slovo (zahŕňa to aj kalendár na rok 2022) je 16 € a za časopis Misionár (zahŕňa to aj kalendár na rok 2021) je 13 €.

Kto by si chcel objednať iba kalendár bez predplatného časopisu, tak stolový kalendár z časopisu Misionár na rok 2021 stojí 2 € a nástenný kalendár z časopisu Slovo na rok 2021 stojí 1,50 €.


Taktiež prosím tých, ktorí si chcú objednať knižný kalendár zo Spolku sv. Cyrila a Metoda na rok 2021, aby sa nahlásili v sakristii do konca októbra. Cena je 3 €. Členovia spolku samozrejme dostanú tento kalendár automaticky spolu s podielovou knihou „Sv. Izák Sýrsky. O živote v Bohu a pustovníckom živote“ Ak by chcel túto knihu niekto, kto nie je členom spolku, je možné ju taktiež objednať v hodnote 9,50 €.

Oznamy:

– prosím rodičov deti 3. ročníka, ktorí sa budú v tomto roku pripravovať na 1. sv. spoveď, aby ste svoje deti zapísali v sakristii do 11.10.2020 aj s tel. kontaktom

Oznamy:

– ďakujem všetkým, ktorí pomohli s prípravou a Farského dňa ako aj účastníkom tejto akcie, ako aj tým, ktorí prispeli sponzorskými darmi. Všetko vyšlo nadmieru dobre a Pán nám požehnal aj krásne počasie. Vďaka mu za to.


– od piatka do nedele bude v našom chráme Trojdnie modlitieb matiek, srdečne pozývame ženy, zvlášť matky na tieto modlitby. V piatok budú po sv. liturgii o 19:00 hod., v sobotu o 15:00 hod. a v nedeľu o 15:00 hod. Plagát s informáciami nájdete vo vitríne na chráme.

v utorok 15.9. na sviatok Sedembolestnej Panny Márie, kedy je zároveň štátny sviatok, sa bude v našej farnosti na farskom dvore konať Farský deň, na ktorý srdečne pozývame mládež a deti s rodičmi. Začiatok programu bude o 13:00 hod. Prosíme ochotných ľudí – mladých i starších, ktorí by sa radi zapojili do prípravy tejto akcie, aby sa nahlásili o. kaplánovi, taktiež deti a mládež, ktorí sa tejto akcie chcú zúčastniť, nech sa nahlásia o. kaplánovi do 10.9. Bližšie informácie sú na plagáte.

Počítadlo návštev
007626
Používateľov dnes : 51
Používateľov včera : 64
Tento rok : 7625
Celkom užívateľov : 7625
Návštevy dnes : 85
Kto je on-Line : 1
Kamery Sabinov
Poštové schránky
Meno: x.xx@mosrzsabinov.sk
Heslo: ......................
Ako sa Vám páči stránka?
Cestovný poriadok SK
Počasie

Internet RÁDIO