www.greckokat-sabinov.sk
Filiálka Šar. Michaľany
Liturg. čítania na každý deň
Skupiny článkov
TV LOGOS – naživo
Grk. teolog. fakulta v Prešove
Redakcia časopis SLOVO
SLOVO PROMO VIANOCE
Kníhkupectvo ZACHEJ
Opatrenia KORONAVIRUS
Prenos BOHOSLUŽIEB

Oznamy

1 2 3 8

– stretnutie s prvoprijímajúcimi bude v piatok po sv. liturgii v chráme, zároveň bude aj stretnutie rodičov prvoprijímajúcich, prosím, aby prišiel od každého dieťaťa aspoň jeden rodič


– možná kapacita obsadenosti chrámu je podľa novej vyhlášky do 100 ľudí v režime OP (očkovaní, prekonaní do 90 dní – skrátenie tejto doby zo 180 dní na 90 dní platí od 19.1.). Sv. liturgii sa môžu zúčastniť aj tí, ktorí majú potvrdenie od lekára, že nemôžu byť očkovaní a majú platný PCR alebo antigénový test – všetky doklady je potrebné mať pri sebe. Na sv. liturgie môžu prísť aj deti do 12 rokov a 2 mesiace aj bez očkovania, či testu.
Na sv. liturgie sa už nebude zapisovať a nie je potrebný ani zoznam účastníkov, čiže už nemusíte nosiť papieriky so svojim menom a tel. číslom. Naďalej je potrebné mať pri sebe doklad o očkovaní, či prekonaní covidu.

– stretnutie s prvoprijímajúcimi bude v piatok po sv. liturgii v chráme


– prosím, aby ste sa naďalej zapisovali na sv. liturgie na papiere, ktoré sú na stole v chráme, sv. liturgie sú naďalej pre maximálne 30 ľudí, ktorí sú buď očkovaní, prekonaní pred menej ako 180 dňami, tí, ktorí majú potvrdenie od lekára, že nemôžu byť očkovaní a majú platný PCR alebo antigénový test – všetky doklady je potrebné mať pri sebe a deti do 12 rokov a 2 mesiace. Taktiež do krabičky v chráme pred každou sv. liturgiou vhoďte papierik so svojim menom, priezviskom a tel. číslom.

 – na internetovej stránke našej farnosti www.greckokat-sabinov.sk (ŽIVÝ PRENOS) je už živé vysielanie každej sv. liturgie, čiže môžu to využiť všetci, ktorí sa sv. liturgii v chráme zúčastniť nemôžu.


– sv. liturgií je podľa vyhlášky SR dovolené navštevovať len tým, ktorí sú očkovaní proti covidu a tým, ktorí prekonali covid pred menej ako 180 dní, novinkou je to, že sa ich môžu zúčastniť aj tí, ktorí majú potvrdenie od lekára o tom, že nemôžu byť očkovaní proti covidu a majú taktiež negatívny test buď PCR nie starší ako 3 dni alebo antigénový test nie starší ako 2 dni, ktorí tieto potvrdenia musia mať v chráme so sebou a deťom do 12 rokov a dva mesiace s tým, že kapacita chrámu je maximálne 30 osôb. Na každej sv. liturgii je povinnosť mať pri sebe potvrdenie o očkovaní alebo prekonaní a doniesť papierik na každú sv. liturgiu, kde bude napísané meno, priezvisko a tel. číslo, príp. ho vypísať v chráme..
Aby sme neprekročili dovolený počet, na každú sv. liturgiu, aj počas týždňa, je potrebné sa zapísať do zoznamu na stole v chráme.
Čo sa týka neočkovaných a neprekonaných, oni sa bohoslužieb zúčastňovať nemôžu, pre nich je možná individuálny pastorácia po telefonickom dohovore s farárom alebo kaplánom farnosti.


– prosím tých, ktorí chcú, aby mali na sviatok Bohozjavenia Pána 6.1. posvätený príbytok, aby sa dovtedy zapísali v sakristii spolu s adresou a tel. číslom.


– v sakristii si môžete zakúpiť kalendár z Blahovistnika za 1 €

 

– sv. liturgií je podľa vyhlášky SR dovolené navštevovať len tým, ktorí sú očkovaní proti covidu a tým, ktorí prekonali covid pred menej ako 180 dní a deťom do 12 rokov a dva mesiace s tým, že kapacita chrámu je maximálne 30 osôb. Na každej sv. liturgii je povinnosť mať pri sebe potvrdenie o očkovaní alebo prekonaní a doniesť papierik na každú sv. liturgiu, kde bude napísané meno, priezvisko a tel. číslo, príp. ho vypísať v chráme..
Aby sme neprekročili dovolený počet, na sv. liturgie aj tie počas týždňa aj na sviatky je potrebné sa zapísať vzadu do zoznamu.
Spovedanie pred sviatkami narodenia Krista bude priebežne a to tak, že pred každou večernou sv. liturgiou bude kňaz k dispozícii minimálne pol hodinu pred sv. liturgiou a taktiež po sv. liturgii.
Čo sa týka neočkovaných a neprekonaných, oni sa bohoslužieb zúčastňovať nemôžu, pre nich je možná individuálny pastorácia, čiže ak sa chcú vyspovedať, tak je to možné po telefonickom dohovore s farárom alebo kaplánom farnosti.

 – sv. liturgií je podľa vyhlášky SR dovolené navštevovať len tým, ktorí sú očkovaní proti covidu a tým, ktorí prekonali covid pred menej ako 180 dní a deťom do 12 rokov a dva mesiace s tým, že kapacita chrámu je maximálne 30 osôb. Na každej sv. liturgii je povinnosť mať pri sebe potvrdenie o očkovaní alebo prekonaní a doniesť papierik na každú sv. liturgiu, kde bude napísané meno, priezvisko a tel. číslo, príp. ho vypísať v chráme.. Aby sme neprekročili dovolený počet, na sv. liturgie v nedele a sviatky je potrebné sa zapísať vzadu do zoznamu. Spovedanie pred sviatkami narodenia Krista bude priebežne a to tak, že pred každou večernou sv. liturgiou bude kňaz k dispozícii minimálne pol hodinu pred sv. liturgiou a taktiež po sv. liturgii. Čo sa týka neočkovaných a neprekonaných, oni sa bohoslužieb zúčastňovať nemôžu, pre nich je možná individuálny pastorácia, čiže ak sa chcú vyspovedať, tak je to možné po telefonickom dohovore s farárom alebo kaplánom farnosti. 

1 2 3 8
Počítadlo návštev
053413
Používateľov dnes : 44
Používateľov včera : 126
Tento rok : 2807
Celkom užívateľov : 53412
Návštevy dnes : 180
Kto je on-Line : 1
Kamery Sabinov
Panoráma chrámu
Poštové schránky
Meno: x.xx@mosrzsabinov.sk
Heslo: ......................
Ako sa Vám páči stránka?
Cestovný poriadok SK
Počasie

Internet RÁDIO