www.greckokat-sabinov.sk
Filiálka Šar. Michaľany
Liturg. čítania na každý deň
Skupiny článkov
TV LOGOS – naživo
Grk. teolog. fakulta v Prešove
Redakcia časopis SLOVO
SLOVO PROMO VIANOCE
Kníhkupectvo ZACHEJ

– keďže Predvečer narodenia Pána pripadá tento rok na nedeľu, liturgický program pred sviatkami narodenia Pána je trocha iný ako zvyčajne, taktiež v nedeľu – Predvečer narodenia Pána preto nie je  pôst, čiže nie je záväzné sa iba 1x najesť dosýta a 2x menšie občerstvenie, ale platí v tento deň zdržanlivosť od mäsa


– predvianočná sv. spoveď bude v chráme v stredu, štvrtok a v piatok od 16:30


– nezabudnite si na obrady v tomto týždni doniesť brožúrky „Christos raždajetsja“


– v piatok stretnutie s prvoprijímajúcimi deťmi nebude.


– Drahí bratia a sestry. Srdečne Vás pozývame na náš farský ples, ktorý sa bude konať 20. januára 2024 o 18.00 v mestskom kultúrnom stredisku v Sabinove. Cena vstupenky pre dospelú osobu je 35 eur a pre dieťa od 3 do 12 rokov 15 eur. Hosťom plesu bude vladyka Peter Rusnák. Vstupenky si môžete kupovať u p. Terézie Timurovej medzi nedeľňajšími svätými liturgiami alebo na telefónnom čísle, ktoré spolu s ostatnými informáciami nájdete na plagáte. Ak by niekto chcel prispieť nejakou cenou do tomboly, ktorej výťažok bude použitý pre potreby farnosti, nech sa obráti na o. Slavomíra. Tešíme sa na vašu hojnú účasť na plese.


– vzadu na stolíku sú nové mesačníky farnosti, ktoré si môžete zobrať domov, na zadnej strane je už rozpísaný liturgický program na sviatky Narodenia Pána, Obrezania Pána a Bohozjavenia.


– v sakristii sú nástenné kalendáre z časopisu Blahovistnik po 1 €, môžete si ich zakúpiť


– Drahí bratia a sestry, chrámový zbor našej gréckokatolíckej farnosti Vás všetkých pozýva na koncert s názvom V jasliach leží…,ktorý sa uskutoční na sviatok Narodenia nášho Pána, v pondelok 25. decembra o 14.30 tu v našom chráme. Hosťom koncertu bude Spevácky zbor Goldky pod vedením p. Kovalíkovej. Priveďte so sebou aj rodinu či známych Všetci ste srdečne vítaní. Tešíme sa na Vašu hojnú účasť.


– ak máte doma chorých, ktorí sa chcú vyspovedať pred sviatkami narodenia Pána, prípadne sa chcú spovedať aj pravidelne raz v mesiaci, nahláste ich u o. Slavomíra


– Bratia a sestry, prosím Vás, aby ste budúci týždeň v nedeľu (24. decembra) po liturgiách ostali na 15 – 20 minút v cerkvi, pani kantorky si s vami budú precvičovať nápev na anaforu liturgie sv. Bazila Veľkého, ktorá bude 25. decembra, 1. januára a 5. januára. Ďakujem.


– v nedeľu si môžete do chrámu doniesť kahance na odpálenie si z betlehemského svetla

Panoráma chrámu
128457
Používateľov dnes : 24
Tento rok : 21691
Celkom užívateľov : 128457
Návštevy dnes : 121
Celkový počet náhľadov : 486078
Poštové schránky
Meno: x.xx@mosrzsabinov.sk
Heslo: ......................
Ako sa Vám páči stránka?
Cestovný poriadok SK
Počasie

Internet RÁDIO